10 priežasčių mokytis anglų kalbos

Ko gero sunku būtų sutikti žmogų, kuris atkakliai neigtų, jog mokytis naujos kalbos yra nenaudinga. Ne visada įdomu – galbūt, nelengva –  tikrai taip.

 

Bet ar alpinistas kopdamas į Everestą trykšta džiaugsmu, šūkčioja iš laimės? Su kiekvienu kilometru jam norisi apsisukti ir grįžti atgal, tačiau tik pasiekus viršukalnę alpinisto užmojai tampa dar didesni, o įgyta patirtis nepamatuojama. Ar tai labai skiriasi nuo anglų kalbos mokymosi? Iš esmės – ne, nes tai reikalauja tvirto pasiryžimo ir sugebėjimo nepasiduoti, kai apima neviltis, nepasitikėjimas savo jėgomis ar didžiausias mūsų priešas – tinginystė.

Štai tos 10 priežasčių tapti alpinistu ir perkopti ne ką kitą, o patį save:

  1. Gerina atmintį!

Μokydamasis naujos kalbos, kaip ir mokydamasis groti instrumentu ar deklamuoti eilėraštį, nuolatos kartoji tai, ką išmokai ar tai, ką turi išmokti. Kadangi kalba be praktikos užsimiršta, tu natūraliai jauti poreikį ją karts nuo karto prisiminti, atgaminti ir vėl panaudoti! Galiausiai tai tampa įpračiu bet kurioje srityje.

  1. Plečia akiratį!

Įsivaizduok, kiek gali perskaityti, pamatyti ir išgirsti, kai neturi kalbos barjero? Štai draugas parekomendavo paskaityti labai įdomu straipsnį apie Ugandos žmonių papročius arba pažiūrėti stiprų motyvacinį filmuką anglų kalba. Jokių problemų! Turėsi kuo pasidalinti ir su kitais!

  1. Padidina galimybes surasti darbą užsienyje!

„Noriu užsidirbti, pamatyti ir pakeliauti! Βet…nekalbu anglų kalba…” – Taip, taip. Ir tai būna viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės nesiryžta išvykti, nors apie tai svajoja jau metų metus. Tad nejaugi verta atsisakyti savo svajonių vien todėl, jog anglų kalbos kursai tau atrodo sudėtingesnis reikalas nei tas pats kopimas į Everestą?

  1. Suteikia pasitikėjimo savimi!

Mokėti daugiau nei viena kalba – dažnu atveju reiškia žmogaus žingeidumą, erudiciją, imlumą. Gebėdamas komunikuoti užsienio kalba, parodai pasauliui savo vertę, o kai kiti tave vertina, juk ir pats jautiesi galįs tą pasaulį užkariauti!

  1. Padeda pažinti kitas kultūras ir sutikti įdomių žmonių!

Sveikiname, dabar tu gali bendrauti, susipažinti ne tik su tautiečiais, bet ir su užsieniečiais. Niekada negali žinoti, kada gyvenimas tave nuneš į kitą pasaulio kraštą, kurį kur kas greičiau ir drąsiau prisijaunkinsi turėdamas vietinių draugų! Ar anglų kalbos kursai tau vis dar atrodo to neverti?

  1. Suteikia galimybę mėgautis kūriniais originalia kalba!

Ei, ką tik išėjo nauja tavo mėgstamos knygos dalis anglų kalba! Ar jau matei tą, labai labai gerą ispanų filmą? Įsivaizduok, tau nereikia laukti, kol ta knyga ar tas filmas bus išversti  į tavo gimtąją kalbą. Tu čia ir dabar gali mėgautis originaliais tekstais!

  1. Padeda siekti karjeros aukštumų!

Nesvarbu, kokia tavo profesija, visi mes laukiame tos galimybės pakelti sparnus ir kilti aukščiau. Nepamiršk, jog didesnės galimybės greičiau atsiveria tiems, kurie kalba bent viena užsienio kalba. Mokykis anglų kalbos – prisiviliok perspektyvą!

  1. Palengvina keliavimą!

Dabar tu pats gali planuoti savo kelionę ir turiningą laiką svetur!  Ο jeigu jau nusprendei pasinaudoti gido paslaugomis, spėk, kiek sutaupysi užsisakydamas angliakalbio, o ne tavo gimtosios kalbos gido paslaugas? Be to, tau nereikės laužyti liežuvio bendraujant, komunikuoti gestais su viešbučio, restorano ar parduotuvės personalu. Viskas lengvai ir greitai!

  1. Padeda sudaryti teigiamą įspūdį apie save!

Kad ir kiek kartų kartosi: „Man nesvarbu, ką apie mane mano kiti“, faktas kaip blynas – meluosi ir neraudonuosi. Visi mes visuomet stengiames palikti teigiamą įspūdį, kad tie tau, tiek kitam žmogui būtų malonu ir įdomu. Visai nesvarbu, kokie to tikslai – galbūt tai naudinga asmenybės komforto būsenai, galbūt tokiu būdu nori pritraukti naujų klientų  ar tiesiog sužavėti simpatiją. Gebėjimas komunikuoti anglų kalba parodo tavo išsilavinimo lygį, o tai dar niekada nepakišo kojos!

  1. Motyvuoja mokytis kitų dalykų!

„Anglų kalba tikrai ne man“, „Niekada neturėjau talento kalboms“, „Aš jau per senas mokytis anglų kalbos“. Dabar įsivaizduokite, kad šiaip ne taip jums pavyksta perlipti save ir pradėti mokytis.  Pradedate ir išmokstate! Na, jeigu visą gyvenimą buvote įsitikinęs, jog anglų kalba – jums neįveikiamas iššūkis, vadinasi, dabar jums jau nieko nebėra neįmanoma! Gal dabar jau pats laikas ir išmokti groti gitara ar užsirašyti į šokių pamokas?

Na, tai ar įsitikinai, jog mokytis anglų kalbos tikrai verta? Ar reikia dar šimto priežasčių? Oi, galima suskaičiuoti dar bent kelis šimtus! “iCAN” komanda pasirašo po kiekvienu išvardintu punktu ir yra pasiryžusi drauge su tavimi kopti į Everestą. Ruošk mantą, susitinkam! YES You CAN!