KODĖL RINKTIS ANGLŲ KALBOS KURSUS?

Yra daugybė priežasčių mokytis anglų kalbos. Anglų kalbos kursai grupėje ar nuotoliniu būdu palengvina šį iššūkį. Pasaulyje šnekama daugiau nei 6000 skirtingų kalbų, bet anglų kalba yra ir išliks kaip dažna komunikacijos priemonė visų kalbų gimtakalbiams.

Pagal naujausią statistiką, anglų kalba yra gimtoji kalba daugiau nei 375 milijonų žmonių. Anglų kalba kaip oficiali kalba yra laikoma 54 valstybėse ir tokiuose žemynuose kaip Europa, Šiaurės ir Pietų Amerika, Afrika, Azija ir Australija. Tai tokios įvairialypės valstybės kaip Naujoji Zelandija, Pietų Afrika, Belizas, Indija, Malta, Singapūras. 

Tai reiškia, kad anglų kalba yra iš tikrųjų universali užsienio kalba, kuri palengvina komunikaciją visame pasaulyje, todėl būtų pravartu susimąstyti apie anglų kursus jau DABAR.

Be to, anglų kalba yra antra užsienio kalba pagal populiarumą pasaulyje. Britų taryba teigia, kad apytiksliai daugiau nei 1 milijardas mokosi anglų kalbos bet kuriuo paros metu – anglų kalbos kursai ar individualus mokymasis yra pagrindiniai metodai. Anglų kalbos yra mokomąsi mokyklose 100 valstybių visame pasaulyje: nuo Prancūzijos iki Tailando, nuo Izraelio iki Malaizijos, Švedijoje, Kinijoje ir daugybėje kitų valstybių. Kadangi anglų kalbos yra mokamąsi visame pasaulyje, tu niekada neliksi vienas mokymosi procese, nei anglų kalbose kursuose, nei mokydamasis namie. Be to, bus labai lengva rasti bendraminčių, besimokančių anglų kalbos, kurie galėtų pasidalinti savo žiniomis su tavimi ir taip palengvintų tavo mokymąsi procesą.

SUNKUMAI, UŽKLUMPANTYS BESIMOKANČIUS ANGLŲ KALBOS

Taigi nusprendėte išmokti anglų kalbos. Ar bijote padaryti klaidų? Jeigu taip, tuomet neleiskit toms baimėms tapti kliūtimi, stabdančia jus nuo tikslų pasiekimo. Jūs nesate tokie vieni: besimokantieji naujos kalbos dažnai daro klaidas, nes jiems daro įtaka jų gimtoji kalba. Geriausia strategija – sužinoti, su kokiais sunkumais dažniausiai susiduriate mokydamiesi anglų kalbos. Tai padės jums išvengti tų sunkumų vėliau ir išvystyti efektyvius mokymosi būdus.

TARIMO PROBLEMOS

Ar jaučiatės nusivylę, kai kiekvieną kartą bandant susikalbėti angliškai žmonės jūsų nesupranta? Yra didelė tikimybė, kad ištariate kai kuriuos garsus neteisingai. Pavyzdžiui, anglų kalbos balsius yra ypač sunku ištarti ispanų ir italų gimtakalbiams. Kodėl? Taip yra todėl kad ispanų kalba turi tik 5 balsių garsus, o anglų kalboje jų gali būti iki 20. Kinų gimtakalbiai gali turėti problemų ištariant skirtingus “r” garsus anglų kalboje, o arabų gimtakalbiams sunku ištarti “p” garsą, nes jis neegzistuoja jų gimtojoje kalboje. Anglų kalbos ekspertas ir intensyvūs anglų kalbos kursai išspręs šią problemą greitai ir nebejausite jokio susivaržymo bendraudami.

SINTAKSĖ IR GRAMATIKA

Daug besimokančiųjų perkelia savo gimtosios kalbos gramatines žinias į anglų kalbą. Pavyzdžiui, dauguma Azijos kalbų nenaudoja artikelių (a, an, the) – taip atsiranda daug neteisingų sakinių tokių kaip “My mother is doctor“ (mano mama yra gydytoja). Ispanų gimtakalbiai gali padaryti klaidą versdami tiesiogiai iš ispanų kalbos į anglų kalbą ir pasakyti tokius dalykus kaip “I have 20 years old” (aš turiu 20 metų). Prancūzų gimtakalbiai gali turėti problemų su žodžių tvarka ir neteisingai konstruoti tokius sakinius kaip “I play sometimes football” (aš žaidžiu kartais futbolą) arba “he is your brother?” (jis yra tavo brolis?). Anglų kalbos kursai padėtų išspręsti ir šiuos gramatinius kalbų skirtumus.

PROBLEMOS SU ŽODYNU

Neteisingas žodyno naudojimas yra dar viena dažna kliūtis. Anglų kalba turi daugybę „melagingų draugų”: žodžių, kurie panašiai skamba tavo gimtojoje kalboje ir anglų kalboje, bet kurie turi visiškai kitokią reikšmę. Pavyzdžiui, “piles” prancūzų kalboje reiškia baterijas, o anglų kalboje šis žodis reiškia visai ne baterijas, o hemarojų.  Ispanų gimtakalbiai gali neteisingai pavartoti žodį “sympathetic”, kuris  išvertus iš anglų kalbos reikštų “atjaučiantis”, galvodami, kad jis reiškia tą patį, ką ir ispaniškas žodis “simpatico” (draugiškas).

ANGLŲ KALBOS PRIVALUMAI IR KAIP GALI PADĖTI ANGLŲ KALBOS KURSAI

Pradėti mokytis anglų kalbos gali būti vienas geriausių jūsų kada nors priimtų sprendimų. Anglų kalbos įvaldymas pravers jums įvairiose srityse: keliaujant, studijuojant anglakalbėje šalyje, emigruojant arba plečiant savo karjeros galimybes. Taip pat pravartu žinoti, kad:

  • Anglų kalba yra pati populiariausia kalba internete. 2010 metais, The World Wide Web turėjo daugiau nei 536 milijonus angliškai kalbančių vartotojų. Beveik 5.5 milijardai svetainių yra išverstos į anglų kalbą.
  • Maždaug 66% pasaulio mokslininkų ir tyrėjų vartoja anglų kalbą kaip antrąją kalbą.
  • 25% pasaulio populiacijos kalba angliškai Intermediate
  • Kai kuriose srityse norint padaryti karjerą, anglų kalba yra tiesiog būtina. Tai tokios profesijos kaip oro eismo kontrolierius, diplomatas ar IT specialistas.
  • Jeigu norėsite gyventi ir dirbti anglakalbėje šalyje, imigracijos tarnyba jūsų pareikalaus diplomo, įrodančio anglų kalbos kompetencijas.

Apibendrinus, mes gyvename globalizuotame pasaulyje, kuriame tik laisvai kalbantys angliškai turi didžiausias galimybes tobulėti ir judėti į priekį asmeniniame ir profesiniame gyvenime.  Greičiau pradėti laisvai kalbėti angliškai gali padėti jau minėti anglų kalbos kursai, nes jūs atsidursite kompetetingo dėstytojo rankose, kuris pastebės jūsų silpnąsias vietas ir duos jums praktikos visose kalbos srityse: klausyme, kalbėjime, skaityme bei rašyme. Tad nedvejokit ir rinkėtis anglų kalbos kursus jau DABAR.

 

Straipsnis parengtas pagal: lingoda .com medžiagą